ЕХФ: Милосављев со најдобрата одбрана во ЛШ (ВИДЕО)

Милосављев кој емотивно се збогуваше со Вардар, во изборот на Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја има најдобрата одбрана за натпреварувачката сезона 2019/20.

Одбраната на три минути пред крајот во големото финале на Фајнал фор турнирот во Келн против Веспрем е прогласена за најдобра.

Во ТОП-20 место имаше и за уште еден голман на Вардар, Калифа Гедбан, одбраната негова со глава, исто така во финалето против Веспрем, се најде на 5.место,

Двајцата вардарови голмани, со по уште една своја одбрана земаа место во овој избор на ЕХФ од ТОП-20 најдобри интервенции.

Уживајте во 20 најдобри одбрани во ЛШ за оваа сезона, во која врвот е српскиот чувар на мрежата, Дејан Милосављев.

Прочитајте и...  Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Прочитај повеќе

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

Остави Коментар

два × 3 =

Прочитај повеќе

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат

Вечерва половина жители на Бергамо ќе бидат на „Сан Сиро“

Слободен печат

Сориано до УЕФА: Не се точни обвиненијата за Сити!

Слободен печат

Исплатени премиите за пласман во квалификациите на ЕП 2021

Слободен печат

КОМИЧНО: Можеби затоа Арсенал и Јуве се откажаа од потписот на Курзава! (ВИДЕО)

Слободен печат