Хороскоп за 29 мај – Овните ќе се збогуваат со лошото расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

Овен

Лошото расположение кое го имавте во изминативе неколку денови, конечно ќе го оставите зад себе. Токму затоа ќе остварите и успех во работата, но и во љубовта. Вашиот партнер конечно ќе биде задоволен од вас, а вие потрудете се да надоместите за тоа што во изминативе неколку дена воопшто не бевте добро друштво. Излезете на вечера и обидете се да се забавувате.

Бик

Денеска лошо ќе се справувате со сите ситуации, па одвреме-навреме правете пауза. Ќе сфатите нешто што ќе биде од голема важност за вашиот личен развој. Ќе ви се врати мотивацијата да работите на себе. Во љубовта избегнувајте да донесувате важни одлуки.

Близнаци

Ќе ви доаѓа да потонете во толпата за да не бидете забележани, но вашите обиди ќе бидат залудни. Каде и да сте, вашиот магнетизам нема да останува незабележан. Доколку сте во врска, ќе насетите мала доза љубомора во однесувањето на партнерот. Дајте сè од себе за да го уверите дека тој е единствен за вас.

Прочитајте и...  Господарка на тетоважите: Има 103 години и е мајстор за тетовирање

Рак

На професионално поле сѐ ќе ви оди од рака. Бидејќи ѕвездите ви се наклонети денеска, ќе бидете продуктивни на секое поле. На љубовно поле, и вам и на вашиот партнер ви е неопходно да поминувате повеќе време заедно, а со самото тоа и да продолжите со начинот на кој порано функциониравте, надополнувајќи се еден со друг.

Лав

Ќе ги избегнете конфликтите што се случуваат околу вас, а можеби ќе решите и спор помеѓу некои ваши пријатели. Сепак, ќе ви биде тешко да стоите настрана и да ја гледате загриженоста на вашите блиски. Доколку сте во врска, разговорот со партнерот ќе биде клучен. Сега е време да им ставите крај на недоразбирањата.

Девица

Во минатото дозволувавте коментарите на луѓето да влијаат врз вашите одлуки, па дури и да ви ја намалат самодовербата. Сега тоа ќе се промени, па слатко ќе им се смеете на сите кои ви велат дека не можете или дека не сте способни. Бидејќи ќе верувате во себе, зголемената самопочит позитивно ќе ви се одразува и на љубовниот живот.

Прочитајте и...  Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Вага

Денеска најдете што е она што најмногу ве смее, а потоа направете го дел од вашето секојдневие. Колку почесто се смеете, толку попозитивна личност ќе станувате. Можно е да се чувствувате засрамени поради однесувањето на ваш пријател вечерва. Морате внимателно да го избирате друштвото.

Скорпија

Добро ќе размислите за вашиот живот и вашите досегашни постапки. Останете смирени и не донесувајте важни одлуки. По сето ова, ќе ви биде потребно и време за релаксација. Во љубовта без проблем ќе ги разберете постапките на партнерот. Оваа нова перспектива кон врската навистина ќе ви годи.

Стрелец

На емотивно поле, бидете љубезни и трпеливи колку и да ви се чини дека тоа е невозможно. Веќе утре сѐ ќе ви изгледа поинаку. На професионално поле, пред вас е искушение на финансиски недоразбирања поради млади и неискусни соработници или поради некаква забава.

Прочитајте и...  Неверојатна атлетичарка која ќе ве воодушеви со нејзината еластичност и сила! (ВИДЕО)

Јарец

Можеби е подобро да направите пауза од социјалните мрежи и да се преселите во реалниот свет. Влегувајте во разговори со лица од спротивниот пол на кои им се допаѓате. Нивните комплименти ќе ви годат. Токму затоа, можеби ќе дојдете до конечно решение да се впуштите во врска со личноста за која од поодамна се интересирате.

Водолија

Ќе бидете премногу чувствителни за правилно да расудувате. Ќе сакате да разговарате со вашите најблиски и ќе се чувствувате удобно во нивно друштво. Во љубовта ќе ви помогне вашата подготвеност да се жртвувате за партнерот. Ова дефинитивно ќе ја продлабочи врската.

Риби

На емотивно поле, она што некогаш сте си го ветиле себеси, денеска полека се остварува. Вие уживате во друштво на лицето кое ви е исклучително мило. На професионално поле, можно е да го добиете заслужено признание или постои голема веројатност јасно да се покажат резултатите од вашата претходна работа.

Прочитај повеќе

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат