Хороскоп за 18 јануари – Прочитајте што ве очекува оваа сабота!

Овен

Може да дојде до помирување со личноста со која не сте контактирале. Партнерот добро ги разбира вашите желби, но врз основа на вашите емотивни реакции ги препознава и работите кои мудро ги преќутувате. Разубавете се себе си и вашата околина, тоа ќе ве исполни со позитивно расположение.

Бик

Прифатете го советот од околината, тој ќе ви биде од корист. Не го лажете партнерот со лоши приказни. Пред партнерот не е важно само што зборувате туку и она што го правите и чувствувате. Проверете ја здравствената состојба.

Близнаци

Имате потреба за напредување, вашите деловно-финансиски резултати ги надминуваат просечните мерила. Партнерот ги разбира вашите емотивни потреби, сјајно се дополнувате во различни ситуации. Ви се препорачува повеќе одмор и прошетки.

Прочитајте и...  Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Рак

Некој сака да ги употреби вашите изјави во своја корист. Бидете дискретни во интерперсоналните средби. Нема потреба да имате големи илузии или емотивни очекувања за лицето кое не го познавате доволно. Здравјето ви е стабилно.

Лав

Деловната ситуација се поправа, а со самото тоа и вашето расположение. Неочекуваните добивки кои пристигнуваат ќе ви помогнат да ги надминете сите пречки кои се поставени пред вас. Ќе дојде до помали несогласувања во партнерските односи, што многу ќе ви пречи. Можна е забоболка.

Девица

Склони сте на повлекување во себе и не сте заинтересирани да навлегувате во нови работи. Ви се советува да ја повратите самодовербата и да тргнете во победи. Партнерот ви е голема поддршка во се. Ве очекуваат убави заеднички моменти. Можни проблеми со забите.

Прочитајте и...  Не, вашиот мозок не е „премногу зафатен“ за медитација

Вага

Ќе го потврдите своето знаење и способноста во конкретни случаи. Прифатете ја љубовната понуда од една личност од блиската околина. Бидете доволно шармантни пред личноста која ги тестира вашите духовни квалитети. Потребен ви е сон.

Скорпија

Тешко ги поднесувате критиките од лицата кои не ги поднесувате доволно. Препуштете им се на обврските без висок степен на деловен ризик. Важно ви е да изгледате убаво, духовито и шармантно пред својата околина. Имате добро здравје.

Стрелец

Ви се препорачува да продолжите со започнатата иницијатива и да не се завртувате кон негативните коментари. Немојте да го заострувате вашиот однос со саканото лице. Се исцрпувате премногу и тоа се одразува на вашиот имунолошки систем.

Прочитајте и...  Шер: Духот на мојот покоен сопруг постојано се шегува со мене и поместува мебел низ нашиот дом

Јарец

Не сакате да одговарате на провокативните прашања. Лоша комуникација со соработниците. Доколку сте незадоволни со емотивниот или брачниот статус, преземете некои нешта во свои раце. Контролирајте го внесот на слатки, можна е дебелина.

Водолија

Не очекувајте значителна деловна или практична поддршка. Имате доволно сила да им се спротивставите на различните проблеми, но дополнителниот стрес лошо се одразува на вашата здравствена состојба. Љубовното внимание секогаш делува како најдобар лек за душата.

Риби

Ќе успеете да ги завршите сите обврски пред зададените рокови. Важно е дека правилно се разбирате со своите соработници околу распределбата на деловните обврски. Забележувате дека партнерот има некои тајни планови, што дополнително влијае на вашата нервоза. Болки во пределот на грбот и зглобовите.

Прочитај повеќе

Е, ова е домаќинка: Пејачката Сека Алексиќ прави ајвар и пие ракија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Одлични трикови кои ќе ви помогнат полесно да се справите со прашината во домот

Слободен печат

Мараја Кери со потресни детали од нејзиниот приватен живот: „Не можев слободно да се движам ниту во сопствената куќа“

Слободен Печат

Несудената правничка која стана секс симбол на филмското платно – Среќен роденден Моника Белучи!

Слободен печат

Моќен зачин: Популарен хербален лек кој го подобрува расположението и меморијата

Слободен Печат

На денешен ден е отпечатена првата книга која денес вреди 35 милиони долари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Брижит Макрон ја засени првата дама на Литванија: Фустан и капут во совршена нијанса на сина боја! (ФОТО)

Слободен печат

Сестрата на покојната актерка Наја Ривера се преселила кај нејзиниот поранешниот сопруг

Слободен Печат

Шер: Духот на мојот покоен сопруг постојано се шегува со мене и поместува мебел низ нашиот дом

Слободен Печат

Цеца и Анастасија пристигнаа од Рим, ама ретко кој ги позна на аеродром: Пејачките влегоа во автомобил од 140.000 евра! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најново истражување: Коронавирусот не се пренесува од мајка на бебе преку доење

Слободен Печат

Интервју со Никица Кусиникова: Корупцијата стана прифатлив трошок, и тоа мора да го смениме!

Јасмина Кантарџиева Димков