Хаџиевски само еден ден по прес-конференцијата на Вардар се врати во Саудиска Арабија

Фото: HajerClub

Ѓоко Хаџиевски кој вчера со останатото раководство на Вардар одржа прес-конференција на која повика на поддршка за црвено-црните од денес нема повеќе да ја извршува функцијата спортски директор во клубот.

Имено, тимот на Хајер од Саудиска Арабија потврди дека Хаџиевски ќе биде нивни нов тренер. Хаџиевски доаѓа на местото на Родион Гачанин кој доби отказ.

Во стручниот штаб на Гачанин беше и македонскиот голман Един Нурединовски кој барем засега нема да добиено отказ.

Хаџиевски во својата голема кариера претходно ги водеше екипите на Хата, Најран, Ал Дарфа, Вардар, Пелистер, Силекс…

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот