Гвинет Палтроу ги препорача најдобрите играчки за возрасни: Како да го „зачините“ љубовниот живот за време на изолација

Глумицата Гвинет Палтроу одлучила да го сподели своето искуство со фановите и да ги посоветува за најдобрите сексуални играчки што можат да ги користат додека се во изолација поради епидемијата на коронавирусот, пишува Дејли мејл.

Таа снимила видeo со сопругот Бред и со советникот за интимни односи, на кого му се пожалила дека таа и нејзиниот сопруг se сексуално фрустрирани поради новонастанатата ситуација предизвикана од коронависрусот.

Токму поради таа причина, Гвинет викендов одлучила на еден сајт да го сподели своето искуство со фановите и да препорача „играчки за возрасни“, со кои можат да се задоволат себеси и своите партнери, како и добро да си поиграат.

View this post on Instagram

Be mine @bradfalchuk ❤️

A post shared by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow) on

Во прилогот под наслов „Најдобри вибратори за соло искуство и за партнерска игра“, ги навела вибраторите со кои корисниците можат да уживаат сами или со партнерот. Гвинет препорачала и најдобри вибратори за почетници, а сајтот на кој се обратила е познат по советите на жените за сексот.

Гвинет побарала помош од советник за секс откако таа и нејзиниот сопруг западнале во сексуална криза поради константниот престој дома.

View this post on Instagram

@bradfalchuk and I were grateful to learn our local farmers market was open this morning; we walked there (keeping lots of distance) and donned masks and gloves once we got nearer to the market, only taking them off when we were almost home and there were no other pedestrians in close proximity. Yesterday I heard tales of crowded hiking trails and parks. Although we are all on a learning curve and aren’t always perfect as we figure out this temporary new normal, we must take the orders seriously and not abuse the freedoms we still have; grocery store and essential errand runs, bike rides or walks (being disciplined about correct protocol). It’s not the time for denial. We must take this seriously and shelter in place. It’s time for nesting, reading, cleaning out closets, doing something you’ve always wanted to do (write a book, learn an instrument or a language or learn to code online, draw or paint) going through photos, cooking, and reconnecting on a deeper level with the people you love. I find hope in the generosity, love, protection and care I see and feel through out our country everyday and my heart goes out to everyone directly affected or simply in fear. We will get through and I bet you our humanity will shine like never before ❤️

A post shared by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow) on

Прочитајте и...  Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат