Груевски побара извинување од Дескоска: Да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда

Откако министерката за правда Рената Дескоска денес во емисија на ТВ21 кажа дека во минатото Груевски и фамилијата преземале фирми и станувале сопственици, на Фејсбук реагираше поранешниот премиер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски кој доби азил во Унгарија.

Тој на Фејсбук побара од Дескоска да каже барем една фирма која ја преземал со изнуда.

– По повод интервјуто на Рената Десковска за ТВ 21, ја повикувам да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда или без изнуда или на било каков начин, пред да го спомнува моето име. Барем една. Ако има таква. И да изнесе докази за тоа и веднаш нека ја конфискува. Ако нема такво нешто и ако има малку доблест треба да се извини – напиша Груевски на Фејсбук.

Прочитајте и...  Преку ограда над 100 мигранти се обиделе да влезат во Унгарија: Фрлале со камења врз полицијата, вратени на српска страна (ВИДЕО)

Во прилог, целата Фејсбук-објава на екс-премиерот Никола Груевски.

По повод интервјуто на Рената Десковска за ТВ 21, ја повикувам да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда…

Publiée par Nikola Gruevski sur Samedi 14 décembre 2019

 

Прочитај повеќе

Вељаноски до Пендаровски: Андов не беше суден за тероризам иако го извести Црвенковски дека не е избран претседател на Собрание

Слободен печат

Франција има најмногу нови случаи на коронавирус од 30 мај

Слободен печат

Во Кина на крајот на јули за коронавирус се тестирале 4,84 милиони луѓе дневно

Слободен печат

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Слободен печат

Турција негира дека е зголемен бројот на заразени со коронавирус во туристичките места

Слободен печат

САД ќе платат до 10 милиони долари за информации за луѓе кои се мешаат во изборите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дел од Јапонија објави вонредна состојба заради зголемување на бројот на заразени со коронавирус

Слободен печат

Истражување: Италијанците ги избегнуваат рестораните поради Ковид-19

Слободен печат

Бајден виртуелно ќе ја прифати претседателската номинација на демократите

Слободен печат

Во пожар во болница во Индија загинаа осум пациенти со коронавирус

Слободен печат

Повторно зголемен број заразени со Ковид-19 во Германија – 1.045 нови случаи

Слободен печат

Над половина милион заразени со Ковид-19 на Флорида

Слободен печат