8 C
Скопје

Tag : Никола Груевски

Вести Македонија Слајдер

„Слободен печат“ дознава: Пронајдено и одземено оружје од станот на Груевски во Скопје

Марина Дамческа
При вчерашниот претрес по налог на Јавното обвинителство во стан во Скопје на поранешниот премиер Никола Груевски, пронајдено е и одземно оружје, дознава „Слободен печат“...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Разоткриен дополнителен имот на Груевски – станови препишани на мајката Надежда и на секретарката

Основното јавно обвинителство од утрови ги чешла становите кои како дополнителен имот се откриени во истрагата за плацевите на Водно на поранешниот премиер Никола Груевски...
Ви Препорачуваме Колумни

Што договорија Никола Тодоров и Никола Груевски во Будимпешта!

Веста дека Никола Тодоров бил во посета на Будимпешта и се сретнал со Никола Груевски, ја заголица македонската политичка јавност. Сеуште е рано за заклучоци...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Лобистот на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ падна од пратеничкото столче во Бундестагот

Пратеникот Тобиас Цех е четврти пратеник од конзервативниот блок на германската канцеларка Ангела Меркел кој си поднесе оставка поради земање кеш од политичка партија во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Спасовски за бегството на Груевски: Извади голема сума на пари, беше следен, а Катица Јанева не презеде ниту една мерка

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски зборуваше за деталите од бегството на експремиерот Никола Груевски пред повеќе од две години кое се случи исто така...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Се договорав со Груевски само за измени во Изборниот законик

Лука Андреев
Единствените договарања што ги имав со тогашниот претседател на Владата, Никола Груевски, беа за измени на Изборниот законик, изјави во судницата претседателот на СДСМ, Зоран...
Вести Македонија Слајдер

Русковска: Никој не оспорува дека Груевски зад упадот во Собранието на 27 април

Слободен печат
Сè уште стојам зад изјавата дека зад организираниот упад во Собранието на 27 април во 2017 година стои поранешниот премиер Никола Груевски, изјави шефицата на...
Вести Македонија

СДСМ: Зад бојкотот и саботажата на пописот стои Груевски, Мицкоски е само извршител

Слободен печат
Ставовите на Никола Груевски потврдуваат дека зад бојкотот и саботажата на пописот стои тој Груевски додека Христијан Мицкоски е само негов извршител, обвинуваат од СДСМ....
Вести Македонија

Црногорската врска на Груевски останува енигма за органите на прогонот

Слободен печат
Генерално во однос на размената на информациите соработката е одлична на МВР на С Макеоднија и на Црна Гора. Во текот на 2020 година помеѓу...
Вести Ви Препорачуваме Регион СП Неделник

Споменикоманија во Србија: Вучиќ ќе има поголем споменик од Груевски!

Слободен печат
„Тоа ќе биде најголемиот споменик на Балканот“, гордо раскажува за весникот „Зидојче цајтунг“ Олег Нашкарјов. Тој е атомски инженер од Москва, задолжен за изградба на...