Грчката авиокомпанија „Ејџиан Ерлајнс” ќе продолжи со редовни летови и кон Италија

Од денеска, па сѐ до 20 март 2020, поради коронавирусот, патниците на „Ејџиан Ерлајнс” можат да го променат датумот на нивното патување без дополнителен надомест (rebooking fees) и за било која дестинација.

Компанијата „Ејџијан Ерлајнс” ќе продолжи со редовните летови кон сите дестинации, вклучувајќи ја и Италија, соопштуваат од оваа грчка авиокомпанија и паралелно им нудат на патниците без надомест да го променат нивниот авионски билет, јави дописничката на МИА од Атина.

Од денеска, па сѐ до 20 март 2020, поради коронавирусот, патниците на „Ејџиан Ерлајнс” можат да го променат датумот на нивното патување без дополнителен надомест (rebooking fees) и за било која дестинација.

„Остануваме во комуникација со надлежните служби за било каква дополнителна активност што би можело да биде неопходна“, соопштуваат од грчката авиокомпанија

Прочитајте и...  Времено затворена епидемиолошката служба на Центарот за јавно здравје во Гостивар

Прочитај повеќе

Втор викенд со полициски час, празни улици низ Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче: Располагаме со 4.500 тестови, очекуваме донација од 20.000 китови за тестирање

Слободен печат

Бојаџиев: Инфективното одделение и дежурниот лекар ги запазиле процедурите за коронавирус кај 78-годишниот велешанец

Слободен печат

Спасовски: Ова е и повик до сите наши граѓани – Како никогаш досега е потребна помошта од нас за сите здравствени работници

Слободен печат

Руската помош за Италија не е квалитетна?

Корона криза во доба на роботи: „Каде тргнавте госпоѓо? Лична карта, ве молам!”

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Унгарија подготвува 27 милијарди евра за живнување на економијата

Слободен печат

Во Швајцарија од Ковид-19 починаа 540 лица, во Холандија бројката се искачи на 1.651

Бојана Нојиќ

Внуката на сенаторот Роберт Кенеди и нејзиниот син исчезнаа во водите на Заливот Чесапик

Бојана Нојиќ

Бремената свршеница на Борис Џонсон имала симптоми на Ковид-19

Слободен печат

Охриѓанката Нацева донира маски, ракавици и дезинфекциски средства за полицајците

Слободен печат

Погледнете како изгледа пазарот во Неапол среде пандемија на коронавирус (ФОТО)

Слободен печат