2 C
Скопје

ГОООЛЛЛ: Гранде Пандев

Фудбалската репрезентација на Македонија води со 0:1 против Грузија благодарение на капитенот Горан Пандев во 56. минута.
Фудбалерите одиграа одлична акција во 56. минута, Елмас, Несторовски и Пандев ги измешаа грузиските фудбалери со неколку додавања за на крајот фантастичната акција да ја реализира Пандев.


 

Прочитајте и...  Државниот Инспекторат за животна средина со кривична пријава за насипување земја и шут во езерото кај Далјан

Поврзани вести

Атлетик Билбао за 14 дена може двапати да го освои Кралскиот куп

Слободен печат

ВИДЕО: Челси го освои „Енфилд“, сите мечеви во Премиер лигата со ист резултат!

Слободен печат

ЛШ: Лазаров во осминафиналето со Кјелце, Митревски против Алборг

Слободен печат

Ракитиќ до Меси: Имам трофеј кој никогаш нема да го освоиш!

Слободен печат

ВИДЕО: ВАР го спаси Мурињо, Евертон во трка за Лига на шампиони!

Слободен печат

Стоилов гневен по поразот: Некои ракометари не разбираат за колку посебен клуб играат

Слободен печат

Остави Коментар