Го претрка и мегапопуларниот „Фроузен“: Ова е најпопуларниот анимиран филм

Новиот филм на „Дизни“, „Кралот лав“, стана најуспешниот анимиран филм на сите времиња, пишува Синема бленд.

Со заработка од 1,3 милијарди долари, „Кралот лав“ од тронот успеа да го симне и мегапопуларниот „Фроузен“ кој заработил 1,2 милијарди долари.

И додека многумина ќе се побунат и ќе кажат дека модерното издание на „Кралот лав“ не може ни да се нарече анимиран филм во вистинска смисла, ова фотореалистично компјутерско-анимирано дело е и најуспешниот римејк на „Дизни“ на сите времиња, со што мора да се помират и оние кои не го сметаат за анимиран филм.

Прочитајте и...  Експрес кифли: Брзо и вкусно, нема да можете да им одолеете!

Прочитај повеќе

Две години ги избегнуваше медиумите поради уништеното лице: Познатата актерка е свесна дека претерала со операциите! (ФОТО)

Слободен печат

Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќерката на познатата ѕвезда од „Беверли Хилс“ е вистинска убавица – Има 18 години и неодоливо потсетува на мајка и! (ФОТО)

Слободен печат

НЕ НИ ПРОБУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слободен печат

Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

Слободен печат

Направете си комплетен пилинг барем еднаш неделно – Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Слободен печат

Како да го проверите квалитетот на прашокот за перење кој го користите?

Слободен печат

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат