Главоболки за Гвардиола, на дербито против Ливерпул без првиот голман - Слободен печат

Главоболки за Гвардиола, на дербито против Ливерпул без првиот голман

Бразилецот се повреди на вчерашниот дуел од Лигата на шампионите против Аталанта поради што мораше да биде заменет на полувремето. Во овој момент не се знае колку е сериозна повредата на Едерсон, но менаџерот Пеп Гвардиола најавува дека неговиот тим најверојатно ќе биде ослабен за неиграњето на Бразилецот на „Енфилд“.

– Едерсон почувствува болка во мускулот во финишот на првото полувреме. Не се чувствуваше добро на теренот и не сакавме да ризикуваме па затоа го заменивме. Засега изгледа дека повредата не е многу сериозна но не можам да ветам дека ќе настапи против Ливерпул, дури не знам дали ќе патува со нас во Ливерпулл – изјави Гвардиола.

twitter/manchestercity

Едерсон на средбата со Аталанта беше заменет со Клаудио Браво и доколку Бразилецот не биде подготвен за настап, во недела токму тој ќе брани против Ливерпул. Интересно е што на дуелот со Аталанта, Браво заработи црвен картон и на голот застана дефанзивецот Кајл Вокер кој имаше неколку интервенции.


– Знаете, на тренинзите често им се смеам на голманите, но сега сфатив колку е тешко да се одбранат некои шутеви – изјави Вокер.

Прочитајте и...  Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат

Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат

Коби и Ванеса Брајант – детската љубов која ги издржа сите предизвици, а заврши трагично

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 5 =

Прочитај повеќе

Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Слободен печат

Леброн: Коби, ќе продолжам по твојот пат, дај ми сила од небото

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен

Слободен печат

Во Австрија уапсени пет кошаркари за местење натпревари

Слободен печат

„Балистите“ ќе навиваат против Македонија на 26 март во баражот од Лигата на нации

Слободен печат

Историски пресврт на „кралевите“ во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат