Генијално: Нема Лига на шампиони? Нема проблеми за Боатенг! (ВИДЕО)

Поранешниот фудбалер на Барселона и Милан исто така се наоѓа во домашна изолација и гледа на што поубав начин го помине времето со своето семејство.

Кевин Принс Боатенг сподели видео, повторно во главна улога тој, неговата сопруга и синот, а во позадина се слуша химната на фудбалската Лига на шампионите.

Многу фудбалски првенства се одложени, прекинати поради пандемијата на коронавирусот, а помеѓу нив е најелитното европско натпреварување, ЛШ.

Поранешниот фудбалер на Барселона и Милан исто така се наоѓа во домашна изолација и гледа на што поубав начин го помине времето со своето семејство.

Моментно 33-годишниот Боатенг е член на турскиот Бешикташ, односно на позајмица од италијанската Фиорентина.

Во својата кариера овој напаѓач со Тотенхем го освои Лига купот, потоа со Милан трофеите во Серија А и Суперкупот на Италија, со Ајнтрајт Франкфурт до титулата во германскиот Куп, а лани со Барселона беше шампион во „Ла Лига“.

Прочитајте и...  Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Прочитај повеќе

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат

Мексикански клуб има ново засилување – Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат

2МФЛ: Лабуништа во првото коло со Кораби, Победа се соочува со Кит Го..!

Слободен печат

После Берлин и Њујорк, откажан маратонот и во Париз!

Слободен печат