Генијален трик за лупење јајца: Хит на TikTok кој го погледнаа 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Луѓето отекогаш се трудат да пронајдат трикови со цел да си го олеснат секојдневието. Некои решенија можат да ви ја олеснат подготовката на храна, чистењето или миењето на садови или пак облеката.

Зак Крин на својот „TikTok“ профил објави видео и покажа како едноставно да излупите сварено јајце.

Најпрвин отстрани мал дел од лушпата од врвот на јајцето, а потоа мал дел од долниот дел на јајцето. Потоа само силно дувна во едната дупка и целото варено јајце излегува од другата страна.

Погледнете…

@zachcreanofficialFor all my egg lovers out there ##fyp ##foryou ##foryoupage

♬ original sound – zachcreanofficial

Прочитајте и...  Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат