Франц од „Нокаут“ по втор пат стана татко! (ФОТО)

Владимир „Франц“ Крстевски, поранешниот член на групата „Нокаут“ неделава стана по втор пат татко. Тој заедно со својата сопруга Ема, по втор пат стана родител на ќеркичка – малечката Мона.

„На 31 Јули 2020 се роди нашата втора ќерка Мона Франц Крстевски. Ти посакуваме добредојде на овој свет и ти посакуваме да те сака животот колку што те сакаме ние“, напиша Франц на социјалната мрежа Фејсбук.

Инаку, Франц и Ема се венчаа во октомври 2014 година. Тие ја имаат и ќерката Мелоди (1), а веќе неколку години живеат и работат во Лос Анџелес.

Фејсбук
Прочитајте и...  ФОТО| Најпосакуваниот актер на светот во доброволна акција: Бред Пит ја покажа хуманоста на дело

Поврзани вести

Меланија Трамп за последен пат традиционално ја пречека божиќната елка во Белата куќа

Слободен Печат

Дали навистина ни е потребен додаток на колаген?

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 24 ноември: Ќе бидете расположени за љубов и за покажување емоции

Слободен печат

Виц на денот: Игралиште

Слободен печат

ФОТО: Погледнете каква убавица има покрај себе фудбалерот Дарко Велковски!

Васко Спасовски

ВИДЕО: Сара Мејс плачеше во емисија во живо!

Слободен Печат

Остави Коментар