Tag : нокаут

Останатo Спорт

Му се смее цела Кина: Таи чи мајстор нокаутиран за 30 секунди (ВИДЕО)

Слободен печат
Најмногубројната земја во светот деновиве се забавува со Ма Бао Гуо, 69-годишен самопрогласен таи чи мајстор. Ма сакаше да докаже дека традиционалните кинески боречки вештини...
Вести Регион

Продавачката која нокаутираше полицајка во Србија и од порано и била позната на јавноста (ВИДЕО)

Слободен печат
Садија Дурмиси се најде во центарот на вниманието кај српската, но и кај балканската јавност, откако на пазар во Белград влезе во конфликт со комунална...
Останатo Спорт

Руската легенда Федор со нокаут ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Победнички ја завршува богатата кариера и на еден вистински начин се простува од ММА спортот. Федор Емелианенко се врати после четири години во Саитама Супер...
Останатo Спорт

Што да прави судијата, во исто време се нокаутираа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Меч поради која португалската ММА организација „ECE“ уште повеќе е популарна… А за тоа се заслужни се Едер Лопез и Диого Невеш во една неверојатна...
Останатo Спорт

Го нокаутираше противникот, па се молеше за него! (ВИДЕО)

Слободен печат
Противникот беше толку нокаутиран, што и Билхарињо веднаш го прекина славјето, се фрли на колена и почна да се моли дека сè е во ред...
Еспресо Шоу биз

Се сеќавате на Франц од Нокаут? Еве како со ДВЕ УБАВИЦИ ужива на Хаваи! (ФОТО)

Слободен печат
Поранешниот член на музичката група Нокаут, Владимир Крстевски – Франц сега е далеку од Македонија, тој со својата сопруга, актерката Ема Џо Петреска, се пресели...
Останатo Спорт

НОКАУТ кој го згрози светот: Неговиот ривал се бори за живот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Патрик Деј моментно се бори за живот во болницата, известуваат американските медиуми. Девет рунди безмилосна борба заврши со моќниот удар на Коновел во брадата на...
Останатo Спорт

ФУТСАЛ НОКАУТ: Директно со нога во глава..и на крајот само жолт картон!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Во дуелот помеѓу екипите на Коринтијанс и Сао Карлос дојде до класичен нокаут! Играчот на Коринтијанс, Батаља со нога го погоди Фернандињо во главата, кој...
Останатo Спорт

ЕЈ, КОЈ ГО ЗГАСНА СВЕТЛОТО: Каков крвнички удар во Казахстан! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Казахстан беше одржано 17 издание на „Горила Фајтинг Шампионат“, а еден спектакуларен нокаут особено ги одушеви љубителите на боречките вештини. Беа одржани 12 борби...
Останатo Спорт

Најбруталниот и најбрзиот нокаут во историјата на УФЦ! (ВИДЕО)

Слободен печат
На американскиот борец Масвидал му беа потребни само три секунди (официјално пет) да го нокаутира својот сонародник Аскрен. Масвидал уште на самиот старт од борбата...