17.8 C
Скопје

ФОТО: Васил Гарванлиев се појави со круна од огледала на свеченото отворање на 65-тото издание на Евровизија

Нашиот евровизиски претставник, Васил Гарванлиев на свеченото отворање на 65. издание на Избор на песна за Евровизија се појави во елегантна, но и ексцентрична модна комбинација.

На церемонијата која вчеравечер го означи официјалното отворање на фестивалот, Васил на тиркизниот тепих, заедно со неговиот тим, се појави облечен во црн елек, долг до земја, црни панталони и блуза, а на главата носеше круна која беше направена од повеќе парчиња огледало.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by V Λ S I L (@vasilg)


Васил на својот инстаграм – профил сподели и многу фотографии од церемонијата:

„Официјално започна. Колку убаво патување досега и конечно ќе имам прилика да запознаам некои од артистите“, стои во објавата на Гарванлиев.

Македонската делегација која го придружуваше Васил беше, исто така, внимателно стилизирана, а на нивната облека беа прикачени мали парчиња огледало, како на облеката, така и на заштитните маски, како препознатлив моден детаљ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by V Λ S I L (@vasilg)


Според официјалниот сајт на настанот, за својата комбинација Васил изјавил:

„Огледалото секогаш ја открива вистината, без разлика дали е добра или лоша“.

Поврзани вести

Организирајте го домот: Задоложително ослободете се од нештата кои не ги користите

Слободен печат

Поради една причина Опра Винфри ја отфрли можноста да ѝ биде кума на Лилибет Дијана

Слободен печат

Заедничко судење на четворица поранешни водачи на ОВК

Слободен печат

Велика Британија денес со нови 9.000 заболени од индискиот сој на ковид-19

Слободен печат

Повторно пожар во Чачак: Гори шумата кај фабриката „Слобода“

Слободен печат

ВИДЕО | Бура „Клодет“ предизвика верижен судир во Алабама: Девет деца загинаа во сообраќајка

Слободен печат

Остави Коментар