17.8 C
Скопје

ФОТО: Туна Сејдиу уживаше во скопскиот Дино парк заедно со синовите Тиан и Зен

Во друштво на нејзините синови Алтуна Сејдиу Туна го посети Дино паркот во Градот Скопје.

Моментите поминати на новата скопска атракција и едно од најзабавните и едукативните катчиња за најмладите, пејачката ги сподели и со фановите на својот инстаграм – профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗧𝗨𝗡𝗔 (@tunasejdi)

Помалиот син на пејачката, Зен кој е стар само еден месец уживаше во прегратките на мама, додека поголемиот Тиан љубопитно го истражувал Дино паркот кој е составен од 41 фигура на диносауруси од два периода, креда и јура кои се интерактивни, се движат и пуштаат крици што ги прави особено привлечни за најмладите посетители.

Нејзиниот уникатен модел изглед, како и секогаш го привлече вниманието на јавноста.

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар