ФОТО | „Облечена да убие“: Први фотографии со Лејди Гага како Харли Квин во „Joker“

Фото: Принтскрин/Инстаграм

По бројните шпекулации, сега е официјално – пејачката Лејди Гага го толкува ликот на Харли Квин во второто продолжение на филмот „Joker“, а се појавија и првите фотографии од снимањето. На фотографиите се откриени костимот и шминката, а ја прикажуваат сцената пред влезот на зградата на владата, додека демонстрантите носат натписи на кои пишува „Ослободи го Џокер“, „Правда за Џокер“, „Џокер ожени ме“ и „Нема правда, нема вина, нема шегување“. Меѓу толпата може да се видат неколку шарени перики и кловнови маски.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Batman – Batvector (@batvector)


Интензивно црвеното палто, блузата со дијамантски принт, шминката на кловн и романтичните пораки меѓу демонстрантите секако укажуваат на едно –  костимот на Лејди Гага во „Joker: Folie à Deux“ ги покажува сензибилитетот на оригиналниот изглед на Харли Квин (од стрипот) и прилично острата естетика на првиот дел од филмот.


За костимите е задолжена Аријана Филипс, костимографка која трипати била номинирана за Оскар во категоријата за најдобар костимограф.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Haus of Gaga (@_gaga_haus_)


„Joke: Folie à Deux“ е долгоочекуваното продолжение на психолошкиот трилер во режија на Тод Филипс. Заедно со него, на сценариото за филмот работеше Скот Силвер – сценарист на филмот „8 Mile“ и „The Fighter“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @cinefilia.mx


Пред ликот на Харли Квин во „Joker 2“, Лејди Гага глумеше во филмовите „A Star Is Born“ и „House of Gucci“.

ВИДЕО | Лејди Гага „образ до образ“ со Хоакин Феникс во „Џокер 2“: Пејачката ги потврди гласините

По шамарот на Вил Смит, Академијата воведува „кризен тим“ за овогодинешните Оскари

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот