ФОТО | Мустафа Сандал се вери со својата сакана Мелис: „Емина е минато“

мустафа сандал
Мустафа Сандал и Мелис Сутсуруп / Фото: Принтскрин/Инстаграм

Познатиот турски пејач Мустафа Сандал се вери со својата девојка Мелис Сутсуруп. Сандал е поранешен сопруг на српската пејачка Емина Јаховиќ.

Сандал и 19-години помладата Мелиса беа во врска три години, а сега го направија првиот чекор кон брак.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 10 Numara Magazin! (@10numaramagazin)

Пејачот и неговата избраничка веридбата ја прославиле во кругот на најблиските, а сè уште не е познато дали на церемонијата присуствувале синовите на Мустафа од бракот со Емина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melis Sutsurup 🌈 (@melisutsurup)

Иако во 2019 година се шпекулираше дека Емина и Мустафа ја обновиле својата љубов, новата рска на Сандал набрзо ги демантираше пишувањата на турските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melis Sutsurup 🌈 (@melisutsurup)

Пејачката Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се венчаа во 2008 година. По десет години брак, Емина и Мустафа се разделија во 2018 година. Двојката има два сина, 13-годишниот Јаман и 10-годишниот Јавуз.

Instagram
Емина со поренешниот сопруг Мустафа и децата / Фото: Принтскрин / Инстаграм
Видео на денот