ФОТО | Мокасините на Јелена Ѓоковиќ чинат 1000 долари: Совршено стилизирана за „Вимблдон“

новак јелена ѓоковиќ готвење
Фото: Instagram

Јелена Ѓоковиќ деновиве престојува во Лондон каде е во тек престижниот Грен – слем „Вимблдон“. Дали Новак ќе успее да ја одбрани титулата останува да видиме, но сигурно е дека неговата сопруга е сериозна конкурентка на познатите дами кои ги гледаме во ВИП-ложите, особено кога е модата во прашање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)


Модниот избор на Јелена на прв поглед можеби е едноставна, но импресивна модна комбинација, со која ги воодушеви своите следбеници на „Инстаграм“. Модниот избор на госпоѓа Ѓоковиќ е тесни бели панталони и маичка во иста боја со црвена јакна и мокасини од брендот Loro Piana, кои чинат околу илјада долари. Практично, елегантно, дискретно, во склад со турнирот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)


Но, она што ни падна во очи, покрај чевлите и чантата, беше фризурата на Јелена, која беше различна од вообичаено. Ситни кадрици кои совршено го надополнуваа нејзиниот спортско елегантен изглед, а притоа и одлична фризура за долгите топли денови. Меѓу бројните коментарите и пофалби за изгледот се истакна комплиментот Лили Бекер, поранешна сопруга на познатиот германски тенисер и пријател на Новак Борис Бекер: „Кадрици ти прилегаат убаво, мама!“

Видео на денот