ФОТО | „Мој си е, си го земав“: Се омажи Емра од „Преспав“

Фото: Instagram

Актерката Емра Куртишова која публиката ја запозна и засака како Исаура од серијата „Преспав“ се омажи за нејзиниот партнер и колега, Петар Стојанов.

Таа ја сподели радоста, преку Инстаграм објава и се пофали дека стапила во брак со актерот Стојанов.

Фото: Instagram/ emra.kurtishova

„Мој си е, си го земав“, напиша Емра под свадбената фотографија.

Фото: Instagram/ stojanovp

Инаку, кон крајот на минатата година Петар ја запроси својата избраничка Емра. Парот е веќе неколку години во врска. Двајцата работат како актери во „Театар за деца и младинци“ во Скопје.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот