ФОТО | Милан Станковиќ сцената ја замени со манастир: Српскиот пејач стана искушеник меѓу монасите

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Јавноста беше изненадена кога познатиот спрпски пејач Милан Станковиќ донесе одлука да се повлече од јавниот живот и да ја замени сцената со манастир. Новиот начин на живот на Станковиќ постојано ја интригира јавноста, а се шпекулираше дека станал искушеник во манастирот Подмајне кај Будва.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MILAN STANKOVIC (@milanstankovic)

И додека медиумите постојано известуваат за промената на имиџот на Милан, трансформацијата и новите животни принципи, Станковиќ не се грижи за коментарите во јавноста и води мирен живот. Милан е заинтересиран за сериозни теми, а сега е виден на предавање во манастирот во Невешиња, каде што присуствувале и бројни верници и свештеници.


На средината на декември 2021 година, Милан беше во манастирот во близина на Приеполе (Златибор), културно историски објект од 13 век. Манастирот Милешева е познат и по иконата Белиот ангел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MILAN STANKOVIC (@milanstankovic)


Сега повторно, српските медиуми објавија нови фотографии од некогашниот пејач. Облечен во црно, и со сосема променет изглед присуствувал на предавање на кое дошол во придружба на отец Рафаил Бољевиќ.

Српскиот пејач направил хаос во трговски центар, одбил да стави маска

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот