ФОТО | Легендарниот Икер Касиљас ги изненади фановите, драстично го промени изгледот

Фото: EPA-EFE/Mariscal

Легендарниот голман Икер Касиљас пред два дена го прослави неговиот 43. роденден, а во таа прилика објави фотографија која ги изненади сите.

Славниот голман на Реал Мадрид и шпанската репрезентација се појави со комплетно сменет имиџ.

Касиљас објави фотографија на која нема воопшто коса, па фановите се загрижени бидејќи се поставува прашањето дали станува збор за некој здравствен проблем.

„Никогаш нема да сме подобри од она што сме денес. Она што треба да дојде на 43…“, гласи пораката на Касиљас под фотографијата.

Засега голманот не даде одговор дали е самоволна промена на имиџот или е принуден поради здравствени проблеми.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Iker Casillas (@ikercasillas)

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот