ФОТО | Кортни Кардашијан сподели фотографии од пробната венчавка

Кортни Кардашијан, Тревис Баркер, Фото: Инстаграм

Вчера одекна веста дека се омажила најстарата сестра од славното семејство Кардашијан. Кортни и свршеникот Тревис Баркер имаа „пробна“ венчавка во Лас Вегас.

Кортни Кардашијан и Тревис Баркер се венчаа во тајност: Бракот не е легален

Кортни ја потврди својата лажна венчавка со објава на нејзиниот инстаграм-профил во средата.

„Ги најдов овие во мојот фотоапарат. Еднаш многу одамна во една далечна земја (Лас Вегас), во 2 часот по полноќ, по епска ноќ и малку текила, една кралица и нејзиниот убав крал влегоа во единствената отворена капела со двојник на Елвис и се венчаа (без лиценца)“, напиша таа, додавајќи: „Со вежбање до совршенство“, напиша таа во серијата фотографии од импровизираната церемонија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kourtney ❤️ (@kourtneykardash)

Кардашијан и рокерот се венчаа во капелата во градот на гревовите приближно во 1:30 часот во понеделникот, по доделувањето на овогодинешните Греми награди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by travisbarker (@travisbarker)

Видео на денот