ФОТО: Кијану Ривс драстично го смени изгледот: Повторно е оној „стариот фраер“!

Долгата коса по која тој стана препознатлив со текот на годините отиде во заборав, како и неговата брада бидејќи Кијану Ривс реши да го смени имиџот.

Неговата долга коса до рамена повеќе ја нема, а актерот сега има кратка „војничка“ фризура.

Фото: Профимедиа

Тој беше принуден да ја скрати косата, но и да ја избричи брадата, за потребите на снимањето на филмот Матрикс 4. Откако се појавија фотографиите на Интернет, обожавателите не престануваат да му даваат комплименти на славниот актер и да коментираат дека тој сега е „оној стар фраер“ и дека со новата фризура изгледа подмладено.

Кијану со неговата партнерка Александра Грант / Фото: Профимедиа

Кијану беше забележан со новата фризура пред хотел во Берлин, каде веќе неколку месеци се снима четвртото продолжение на култниот филм, а во хотелот го донесе неговата девојка Александра Грант, откако заедно го поминаа викендот.

Прочитајте и...  Идни родители, дали знаете колку е важен Апгар тестот за новороденчето?

Дали ви се допаѓа новиот имиџ на Кијану Ривс?

 

Поврзани вести

ФОТО: Најпознатата домаќинка Марта Стјуарт (79) покажа како изгледа – Нејзината фотографија воодушеви многумина!

Слободен Печат

Хит серијата „Круна“ им го наруши мирот: Принцот Чарлс и Камила повторно нападнати од јавноста

Слободен Печат

Фризурата на Џенифер Гарнер: Актерката ги насмеа своите фанови со фотографија од детството

Слободен Печат

ФОТО| Никол Шерзингер одлучи да ja продаде луксузната вила за 8 милиони долари: Нејзиниот дом ќе ве остави без здив!

Слободен печат

Последните моменти на Бојан од „Амадеус“: Лекарите се собрале околу неговиот кревет, пуштиле песна од бендот и запеале!

Слободен Печат

Галоски руши рекорди, поддржан и од Дејвид Гета на неговите официјални страници!

Васко Спасоски

Остави Коментар