11 C
Скопје

ФОТО: Грајмс се пофали со вонземјанските лузни – Девојката на Илон Маск ја покажа новата тетоважа

Светски познатата музичарка и партнерка на Илон Маск, Грајмс, покажа голема тетоважа на грбот, која некои фанови ја опишаа како малку „вознемирувачка“.

Партнерката на Илон Маск, која претходно оваа година откри дека сака да помогне во основањето на човечката колонија на Марс, ја покажа новата тетоважа која ја опиша како „прекрасни вонземјански лузни“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ☘︎??????࿎ (@grimes)


33-годишната музичарка со вистинското име Клер Елиз Бушер фотографијата ја сподели на Инстаграм со своите 1,7 милиони следбеници, а повеќето од нив беа воодушевени, иако во некои реакции се потенцираше дека тетоважата може да биде перцепирана и како вознемирувачка.

За тетоважата е заслужен тату артистот Нуси Кверо, кого Грајмс го означи и во објавата, а го опиша како „вонземјен мозок“.

Грајмс и Илон Маск се во врска од 2018 година, а минатиот мај го добија и синот, кој го нарекоа X Æ A-Xii.

Поврзани вести

По долга борба со болеста почина актерот Феџа Стојановиќ

Слободен печат

Започна снимањето на втората сезона од серијата „Emily in Paris“

Слободен печат

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за „501“ и миленикот на Мадона

Слободен печат

Mоќни намирници од кујната кои го забавуваат стареењето на кожата

Слободен печат

Потврдена причината за смртта на принцот Филип

Слободен печат

Не се работи за неверство: Зошто жените тајно ги вадат бурмите?

Слободен печат

Остави Коментар