ФОТО | Џастин и Хејли Бибер на роматична вечера: Парот доби пофалба од модните критичари

Фото: Profimedia

Поп – ѕвездата Џастин Бибер и неговата сопруга, моделот Хејли Бибер, беа фотографирани како одат на романтична вечера во Беверли Хилс.

Бибер носеше патики, сини панталони и раскопчана кошула, додека одоздола носеше обична бела маица без ракави. Хејли, беше совршено стилизирана во летен фустан и високи потпетици.

Фото: Profimedia

Иако обично немаат проблем да одат на вечера облечени во тренерки, овој пат парот ги изненади своите фанови со модниот избор.

Фотографиите брзо ги преплавија социјалните мрежи и американските медиуми. Модните критичарите подели само пофални зборови за изгледот на парот и совршениот избор на модни парчиња идеални за крајот на летото.

Видео на денот