ФОТО | Дамиано Давид ги полуде обожавателите: Италијанецот како од мајка роден

дамиано давид
Фото: Принтскрин / Instagram

Контроверзниот италијански пејач Дамиано Давид, кој ги полуде своите обожаватели ширум светот по победата на Евровизија со групата „Måneskin“ постојано ги поместува границите на нивните очекувања.

Имено, сега повторно ги „фрли“ своите обожаватели во транс откако сподели фотографија на која позира потполно гол, криејќи ги интимните делови со кошаркарска топка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Damiano David/Måneskin (@ykaaar)


Фотографијата е објавена на официјалниот инстаграм – профил на фронтменот на групата, а за кратко време собра повеќе од 1,400,000 „лајкови“ и низа коментари.

„Одеднаш ме заинтересирав за спорт“, „Сакам да бидам твоја топка“, „Жежок“, беа само дел од бројните коментари на фановите кои „полудеа“ по Дамиано по објавата на овие фотографии.

Видео на денот