27.8 C
Скопје

ФОТО | Цртањето со креда по ѕид е новиот хит во уредувањето на ентериерот: Место за потсетник или место за креативно изразување!

При уредувањето на ентериерот еден од најпредизвикувачките моменти е и фарбањето на ѕидовите во различни бои. Од тоа која нијанса ќе ја изберете зависат и сите подоцнежни детали…

Неколку години наназад темните нијанси на ѕидовите или пак на еден ѕид кој комплетно ќе се одделува во вашиот ентериер станаа вистински хит.

Нов тренд е целосно црната боја или темно маслинестата на еден ѕид во вашиот ентериер кој буквално завладеа кога станува збор за уредување на ентериерот.

Дали овој ѕид ќе го користите како потсетник за љубовта и семејството, можеби како табла на која ќе напишете кого и колку го сакате или кој и што треба да набави од продавница, или пак ќе го користите за креативно изразување, тоа останува на вас. Ние ви нудиме неколку фотографии кои можат да ви дојдат како совршена идеја. Погледнете…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Theresa Gromski (@theresa_gromski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Theresa Gromski (@theresa_gromski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Theresa Gromski (@theresa_gromski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Theresa Gromski (@theresa_gromski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Theresa Gromski (@theresa_gromski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Theresa Gromski (@theresa_gromski)

Поврзани вести

ФОТО | Вистинско уживање! Се кандисавме за Охрид, бендисавме и топло препорачуваме: Кај Маја и Душица на домашни специјалитети од кои ќе ви се отворат сите чакри

Јасмина Кантарџиева Димков

Лана Бариќ – актерка, режисерка и сценарист: Имав потреба да раскажам приказна за една од нас, за жена што има своја борба што речиси никој не ја гледа

Елена Копртла

Дејвид Гета ги продаде своите песни за повеќе од 100 милиони долари

Слободен Печат

Конечно Јужниот океан го доби официјалното признание како петтиот земјин океан

Слободен Печат

ФОТО: Барате викенд уживанција? Во Барово гостите спијат во вински буриња, гушнати со природата

Ј.К.Д.

Славко Штимац заврши во болница поради компликации поврзани со ковид-19

Слободен Печат

Остави Коментар