ФОТО | Aлександар Митевски ѝ го честиташе роденденот на својата ќерка: „Ми порасна детето“

Александар Митевски/ Facebook
Александар Митевски/ Facebook

Нашиот познат пејач, композитор и продуцент, Александар Митевски на својот инстаграм – профил сподели емотивна објава. Денес ќерката на Митевски, Мања Митевска го слави својот 16 -ти роденден.

По повод роденденот на својата помала ќерка пејачот сподели прекрасни фотографии заедно со својата ќерка. На едната фотографија прекрасната Мања има само неколку години, а на втората фотографија има 14 години.

 

Александар Митевски/Facebook
Александар Митевски/Facebook

 

Прочитајте го целиот текст ТУКА

Извор: Еспресо.мк

Видео на денот