Tag : Александар Митевски

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кометал шампионе – 18 години потоа… Дац и Александар ја препејаа химната на златните ракометарки

Слободен печат
На 19 мај 2002 година Кометал Ѓорче Петров стана европски шампион! Песната „Кометал шампионе“, која Александар Митевски тогаш ја напиша, стана химна на златните ракометарки....
Вести Култура Слајдер

Дац, Митевски и Нацоски со феноменална преработка на песната „Ми фалиш“ (ВИДЕО)

Слободен печат
-Времето пред се го поминувам во слушање музика. Нема некако нерви за гледање филмови. Јас сум и кулинар, па правам после доручекот одма се фокусирам...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дац, Александар Митевски и Благој Нацоски ви праќаат една музичка прегратка од своите домови (ВИДЕО)

Слободен печат
„Физички сме одвоени, но емотивно посплотени од кога било. Во момент кога далечината нè спојува се бориме против ова зло со заеднички сили. Никому не...
Магазин Македонија

Љубов во време на корона: Вечерва Дац, Митевски и Наташа Скендеровски прават фејсбук-седенка во живо

Музичкото дуо составено од Драган Спасов-Дац и Александар Митевски одлучија да направат мало изненадување и да го разубават и размрдаат седењето дома, па така, за...
Забава Магазин

Александар Митевски, Дац и Бојана Скендеровски преку песна им се заблагодарија на сите кои се дел од битката против коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатото музичко дуо Александар Митевски и Драган Спасов Дац, кои во текот на изминативе неколку месеци објавија неколку хитови, сега преку една подарок песна, им...
Забава Магазин

Нова романтична песна ни доаѓа од „работилницата“ на тандемот Драган Спасов-Дац и Александар Митевски (ВИДЕО)

Слободен печат
„Хипноза за една љубов“ е насловот на новата песна на Драган Спасов – Дац и Александар Митевски која освојува „од прва“. Песната беше промовирана за...
Еспресо Шоу биз

ПРЕКРАСНАТА НАДАЛИНА СТАНА АНГЕЛИНА: Дац и Александар Митевски со нова песна! (ВИДЕО)

Михаило Донев
Актерот Драган Спасов Дац и пејачот Александар Митевски продолжуваат со својата соработка, а овојпат приредија несекојдневно изненадување. Откако веќе се уверивме во заеднички квалитети на...
Еспресо Шоу биз

„Ми фали Груевски како глумец“: Дац и Митевски во „Еден на Еден“ кај Жаре (ВИДЕО)

Слободен печат
Муабети што никаде до сега не ги споделиле, дуото Драган Спасов- Дац и Александар Митевски ги раскажаа во „Еден на Еден“. „Ми фали Грувески како...