4 C
Скопје

ФОТО: Ахмеди ја напушти Шкендија, ќе игра за белорускиот шампион

Денеска како што официјално информира есенскиот шампион во Првата лига сезонава, албанскиот интернационалец Валон Ахмеди не е повеќе член на Шкендија.

Тетовските „црвено-црни“ му се заблагодаруваат на 26-годишниот играч за врска во нападот кој одлучи да ја продолжи кариерата во Белорусија.

Поточно, Ахмеди ќе ги брани боите на Шахтер Солигорск, актуелниот шампион на таа земја.

Во кариерата пред да се пресели во Шкендија, настапуваше за Судтирол, Целје, Марибор, Ирони Кирјат Шмона и Интер Запрешиќ.

Има два настапи за најдобрата фудбалска репрезентација на Албанија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FC Shakhter Soligorsk (@fcshakhterby)

Прочитајте и...  Сколс за Вудс: Доколку повредите се сериозни, тоа е крај на кариерата!

Поврзани вести

Соборен 27 години стар светски рекорд во сала

Слободен печат

ВИДЕО: Фановите на Интер со огномет и порака на кирилица го пречекаа Дејан Станковиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Сити и Реал поблиску до четвртфиналето во ЛШ

Слободен печат

ВИДЕО: Абрамович има нова играчка вредна 500 милиони евра

Слободен печат

ВИДЕО: Кога Меси игра, Барселона победува

Слободен печат

ВИДЕО: Лига на Европа: Покер на Тотенхем против Волфсбергер

Слободен печат

Остави Коментар