Фирмино, Нејмар, Кутињо, и на крајот само 1:1! (ВИДЕО)

„Кариоките“ поведоа после само неколку минути игра, во осмата минута Габриел Жезус добро го пронајде Роберто Фирмино по десната страна кој изби сам пред голманот на Сенегал, а со рутинска завршница го доведе Бразил во предност од 1:0.

До крајот на првото полувреме немаше посериозни шанси, иако во 40 минута можеше да има пенал за африканската репрезентација, откако еден од членовите на јужноамериканската селекција играше со рака во казнетиот простор.

Но, затоа добија пенал во 45 минута кога Маркињос го фаулираше Садио Мане, а сигурен од белата точка беше играчот на Бристол сити, Фамара Џеџу.

Во второто полувреме немаше многу возбудувања, а двете репрезентации направија неколку замени, па така мечот не го завршија Фирмино, Кутињо и Алекс Сандро.

Прочитајте и...  Познат датумот кога стартува и Формула 1

Кај Сенегал излезе играчот на Кристал палас, Ибрахима Кујате, фудбалерот на ПСЖ, Идриса Гај, а сите 90 минути ги одигра асот на Ливерпул, Садио Мане.

Прочитај повеќе

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шалке продолжува да тоне во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Специјална честитка за 40. роденден на Џерард од Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен печат

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ продолжува да се расфрла со пари во време на криза, нова желба Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Коронавирусот зеде уште една фудбалска жртва, претходно му починаа и татко му и вујко му

Слободен печат