Финале за Вардар на турнирот во Требиње - Слободен печат

Финале за Вардар на турнирот во Требиње

„Црвено-црните” се фаворити на овој турнир, иако истиот се одржува додека европскиот шампион се наоѓа истовремено на подготовки.

Покрај на физичката кондиција и на воигрувањето сега се посветува внимание и на играта, и на што побрзо вклопување на новите играчи.

Домашниот тим на Леотар немаше шанса против Вардар. Сè беше решено уште во првото полувреме кога вардарци поведоа со 17:8.

Во однос на првиот меч против Борац сега во состав го немаше Жозе Толедо, а првпат играше Калифа Гедбан.

Тимур Дибиров повторно со „деветка” го заврши натпреварот и се наметна како најдобар стрелец. Во финалето „црвено-црните“ ќе игра против најдобриот од другата група Противник ќе им биде најдобриот од другата група, Изола, Металопластика или Извиѓач.

Вардар – Леотар 38:18 (17:8)

ВАРДАР: Кукуловски 2, Димитриоски 2, Гашовски 1, Криштопанс 2, Сикошек Пелко 2, Дисингер 3, Атман 4, Скубе 2, Чупиќ 5, Калифа, Дибиров 9, Горбок, Шишкарев 3, Горпишин 3, Кугис, Гогов.

Прочитај повеќе

Бомбашки напад на судија, откажани сите натпревари на Кипар! (ФОТО)

Слободен печат

Словенците „газат“ кон полуфинале, Бомбач го потопи Исланд!

Слободен печат

Јунајтед го потврди трансферот, Ешли Јанг слета во Милано! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Диви“ се врати во Македонија, потпиша за Пролет

Слободен печат

Мекинро: Се обложувам дека Ѓоковиќ ќе биде рекордер!

Слободен печат

Мухамед Али – кралот на рингот кој беше поголем од митот за себеси (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

two × four =

Прочитај повеќе

Германски ракометар заклучен во тоалет за време на натпревар

Слободен печат

Баерн подготвува чистка на лето, прв ќе лета Перишиќ

Слободен печат

Карлос Саинц триумфира на премиерното Рели Дакар во Саудиска Арабија

Слободен печат

Желбите на Пандев: Македонија да игра на ЕВРО 2020 и Џенова да остане во Серија А

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Реал Мадрид замешан во пукањето на Ковачевиќ

Слободен печат

Таа е наследничката на Шарапова: Руска тенисерка која не остава никого рамнодушен (ФОТО)

Зоран Спасоски