9 C
Скопје

Tag : борац бања лука

Кошарка Спорт

АБА2 Лига: Работнички немаше сили за херојски пресврт против Борац

Слободен печат
Кошаркарите на Работнички загубија од Борац бања Лука со 77:82 во рамки на 11. коло од АБА2 лигата иако имаа шанси да дојдат до голема...
Ракомет Спорт

Вујовиќ ќе биде новиот тренер на Борац Бања Лука

Слободен печат
Легендарниот Веселин Вујовиќ ќе биде новиот тренер на Борац од Бања Лука, информира „oslobodnejne.ba“. За истиот медиум потврди екс стратегот на Вардар 1961 дека ќе...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: МЗТ Скопје го „прегази“ Борац во АБА 2 лигата!

Слободен печат
Во претпоследниот меч од првиот „балон“ на Златибор, екипата од Аеродром беше убедлива против тимот од Бања Лука од Босна и Херцеговина (99:75). По Сутјеска...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Работнички со половичен ефект се враќа од „балонот“ на Златибор

Слободен печат
Кошаркарите на Работнички со учинок од две победи и исто толку порази, го завршија своето учество од премиерниот настап во првиот од трите предвидени турнири,...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје и Работнички добија нов ривал во АБА2 лигата

Слободен печат
Борац од Бања Лука ќе биде новиот учесник во АБА 2 лигата во сезоната 2020/2021. Екипата која потекнува од Република Српска, а настапува во Премиер...
Спорт Фудбал

Бобан Геориев потпиша за Борац Бања Лука

Слободен печат
Поранешниот младински репрезентативец Бобан Георгиев денеска беше промовиран како нов член на Борац од Бања Лука. Георгиев во изминатата сезона играше во српскиот Радник Сурдулица,...
Спорт Фудбал

Двајца фудбалери на Вардар пред преселба во Борац Бања Лука

Слободен печат
Егзодусот од најтрофејниот македонски фудбалски колектив Вардар, се очекува да продолжи и во наредниот период откако клубот речиси сигурно ќе остане без лиценца за настап...
Ракомет Спорт

Финале за Вардар на турнирот во Требиње

Слободен печат
„Црвено-црните” се фаворити на овој турнир, иако истиот се одржува додека европскиот шампион се наоѓа истовремено на подготовки. Покрај на физичката кондиција и на воигрувањето...
Ракомет Спорт

Европскиот шампион Вардар започна со триумф, Дибиров со „деветка“

Слободен печат
„Црвено-црните“ уште по првиот дел на мечот во Босна и Херцеговина имаа шест голови предност против Борац, а во вториот дел шанса добија и останатите...