Европскиот шампион Вардар започна со триумф, Дибиров со „деветка“

„Црвено-црните“ уште по првиот дел на мечот во Босна и Херцеговина имаа шест голови предност против Борац, а во вториот дел шанса добија и останатите ракометари, бидејќи Вардарци вечерва ги очекува уште еден дуел на овој турнир против домаќинот.

Сите новајлии се запишаа во листата на стрелците, без новиот голман Кугис и Димитриоски.

ВАРДАР: Кукуловски 1, Криштопанс 2, Пелко 4, Дисингер 2, Атман 3, Скубе 3, Чупиќ 1, Толедо 1, Дибиров 9, Горбок 2, Шишкарев 3, Горпишин 3.

Вардар вечерва (21.00 часот) го игра и вториот меч против домаќинот Леотар.

Вардар на крајот од месецов ќе патува за Саудиска Арабија каде ќе настапува на Супер Глоуб. На почетокот на септември почнуваат натпреварите од СЕХА Газпром лигата, а на средината на септември и ЕХФ Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Прочитај повеќе

Норвич испадна од Премиер лигата

Слободен печат

Јовановски останува претседател на ОФМ

Слободен печат

Бејл си игра мајтап со Реал, зема плата од 17 милиони евра за да спие на натпревар (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандал во ПСЖ, Нејмар му ја украде свршеницата на соиграч

Слободен печат

Геј играч од Премиер лигата: Фудбалот сè уште не е подготвен за нас

Слободен печат

Паметен потег: Навивач на Јунајтед наследството од 55.000 фунти го вложил на титула на Ливерпул

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Слободен печат

Јунајтед ги победи Сити и Челси, одличниот дефанзивец доаѓа на „Олд трафорд“?

Слободен печат

Англија завиена во црно: Почина легендарниот стопер, освојувач на СП

Слободен печат

Мурињо не се откажува од трофеите: Колку време им требаше на Клоп и Ливерпул?

Слободен печат

Белорусите имаат свој Меси, млад 18-годишен фудбалер ја посрами одбраната (ВИДЕО)

Слободен печат

Холандија во шок: Почина светска и европска шампионка во брзо лизгање

Слободен печат