Филмската дива Катрин Денев итно пренесена во болница

Француската глумица Катрин Денев (76) во тешка состојба ноќеска била пренесена во париската болница.

Како што пренесува Le Parisien, имала ненадејна и страшна мачнина.

Оваа актерска дива стана позната во 1960 години како симбол на убавина и женственост.

Последен пат во јавноста се појави во средината на октомври, кога присуствуваше на премиерата на филмот „Ирец“ во Париз, а претходно присуствуваше на ревијата Луј Витон.

Катрин Денев беше ексклузивната гостинка на 33. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола во 2012 година.

Прочитајте и...  Јелена Розга проговори за љубовта: Во животот се доаѓа кога најмалку се надевате и очекувате!

Прочитај повеќе

„Срцето ми е скршено, но вака е подобро“: Џеј Ло ја откажа свадбата со Алекс Родригез!

Слободен Печат

Позната инфлуенсерка позира потполно гола, интимните места ги сокри со пена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Розга проговори за љубовта: Во животот се доаѓа кога најмалку се надевате и очекувате!

Слободен Печат

Снаата на Лепа Брена се возеше во бесниот автомобил од 130.00 евра: Регистарските таблици говорат се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

На Инстаграм ја следат 620.000 фанови, а таа призна дека не знае колку е 8х2! ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фановите на Бред Пит изненадени: Што се случува со актерот? (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ирина Шајк одговори на гласините за бременоста: Тесниот црвен фустан мамеше погледи на секој чекор! (ФОТО)

Слободен Печат

Од Куманово до Мексико: Запознајте ја Сандра, една од најубавите наши манекенки со интернационална кариера! (ФОТО)

Васко Спасоски

Да се знае кој е главен: Илина Арсова го натера Игор Џамбазов да планинари (ФОТО)

Васко Спасоски

Хороскопот открива – Еве како изгледа СРОДНАТА ДУША на секој хороскопски знак

Слободен печат

Зошто треба да го замрзнувате лимонот

Слободен печат

Бијонсе во луксузен стил излезе од карантин, фановите веднаш воочија детаљ со кој ги насмеа (ФОТО)

Слободен печат