Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени лица, 230, се радувам за секој еден оздравен пациент

Денеска имаме рекорден број на оздравени лица, 230. Искрено се радувам за секој еден оздравен пациент. Имаме и рекорден број на направени тестови, благодарение на нашата стратегија за зголемување на капацитетите на тестирање, напиша актуелниот министер за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил.

-Да ги почитуваме мерките за заштита! Со почитување на мерките сме чекор поблиску до побрзо и полесно справување со ковид-19 вирусот. Да им помогнеме на нашите здравствените работници, нашите херои во борбата со вирусот. Да се грижиме за сопственото здравје, здравјето на нашите најблиски и да дадеме личен придонес во заштита на колективното здравје. Секој од нас е важен!- напиша на Фејсбук министерот.

Денеска имаме рекорден број на оздравени лица, 230. Искрено се радувам за секој еден оздравен пациент. Имаме и рекорден…

Publiée par Венко Филипче sur Mercredi 8 juillet 2020

Прочитајте и...  Оксфордската вакцина е првата која влезе во третата фаза од испитување, дава силен имунолошки одговор со незначителни нуспојави

Прочитај повеќе

Патниците што пристигнуваат во Сингапур ќе треба да носат уред за следење

Слободен печат

Евакуација на населението во источна Кина поради тајфунот Хагупит

Слободен печат

Кипар воведува задолжителен тест за туристите од Грција

Слободен печат

Од плажа во болница – Дали Градиште ќе биде новото жариште на Ковид-19? (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче: Обезбедени 61 единица конвалесцентна плазма за третман на пациенти со ковид-19, да даруваме и спасиме живот

Слободен печат

Бајден го честиташе Илинден на македонските Американци во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Регистрирани 262.929 новозаболени од Ковид-19 во светот за еден ден

Слободен печат

Опозицијата во Венецуела нема да учествува на изборите

Слободен печат

Во повеќе црногорски градови одржани авто-литии

Слободен печат

Порака на претседателот Пендаровски по повод Европскиот ден за сеќавање на холокаустот врз Ромите и Синтите

Слободен печат

Бела куќа: Нема да се одложат претседателските избори во САД

Слободен печат

Израел собори ракета истрелана од Појасот Газа

Слободен печат