ФЕИТ ќе дели 60 златни дипломи за 60 години постоење

Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) во рамки на одбележувањето шест децении од основањето, денеска ќе им додели „Златна диплома” на сите студенти кои дипломирале пред 50 години.

Според факултетот, ќе бидат доделени 60. дипломи на дипломирани електроинженери од првите генерации.

Прочитајте и...  Институтот „Роберт Кох" предупредува: Смртноста во Германија ќе расте

Прочитај повеќе

Будно се следи состојбата во Куманово, рано е да се процени дали постои драматично зголемување на заболени

Слободен печат

ФЗО да изнајде решение за мајките на кои им завршува породилното отсуство

Слободен печат

Филипче објасни што е разликата меѓу тестовите за коронавирус во ,,Систина” и на државно

Србија: Економски мерки од 5,1 милијарди евра за помош на стопанството

МИА Агенција

Карантинот во Италија мора да се почитува: „Кој ќе оди во црква додека е забрането, ќе биде лекуван само со молитви“

Слободен печат

Пендаровски: Со ограничувањето на движење и затворањето на границите директно страда економијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Амнести: Сериозни последици од ширење на Ковид-19 во руските затвори

МИА Агенција

Во Грција бројот на жртви од Ковид-19 се зголеми на 49

МИА Агенција

Уставниот суд на Косово ја поништи владината одлука за ограничување на движењето

МИА Агенција

За милиони во Индија, социјалното дистанцирање е невозможна мисија

Слободен печат

Германските зоолошки градини бараат помош од 100 милиони евра

МИА Агенција

Пендаровски: Да им се оддаде признание на сите служби кои работат непрекинато за справување на епидемијата (ВИДЕО)

Слободен печат