Tag : феит

Вести Македонија

Наставата на ФЕИТ продолжува со комбиниран начин на учење

Слободен печат
Наставно-научниот совет на Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) денеска на седница донесе одлука од утре, 18 март, да продолжи наставата со примена на...
Некатегоризирано

Судењето за несреќа кај Ласкарци продолжува на 28 ноември

МИА Агенција
Судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци на 13 февруари годинава во која загинаа 16 лица продолжува на 28 ноември. На денешното рочиште требаше да биде...
Вести Скопје

ФЕИТ ќе дели 60 златни дипломи за 60 години постоење

Слободен печат
Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) во рамки на одбележувањето шест децении од основањето, денеска ќе им додели „Златна диплома” на сите студенти кои...
Ви Препорачуваме Магазин Технологија

ДОАЃА 5G: Ќе донесе револуција во функционирањето на нашето општество!

Слободен печат
Денеска, во Скопје, по повод 17 мај – Светскиот ден на телекомуникациите, Македонски Телеком и ФЕИТ објавија партнерство за тестирање на 5G технологија. Македонски Телеком...