1 C
Скопје

Елтон Џон потврди: Мајкл Џексон беше психички болна личност! Тешко беше да се дружиш со него!

Иако Елтон Џон едно време беше пријател со Мајкл Џексон, работите почнаа да се менуваат како што веќе починатиот пејач старееше.

„Го познавав Мајкл од неговата 13-та или 14-та година“, напиша Елтон Џон во својата биографија. „Беше најубавото дете кое можете да го замислите. Но во некој момент во последните години, започна да се одвојува од светот, далеку од реалноста, како што тоа го правеше и Елвис Присли“.

„Бог знае што се случувало во неговата глава и Бог знае со колку и какви лекови се полнеше, но секој пат кога ќе го видев во подоцните години, заминував мислејќи дека кутриот човек целосно го загубил разумот. Беше навистина психички болен, вознемирувачки беше да се биде близу него. Тоа е неверојатно тажно“.

профимедиа

Џон опиша една вечера на која присуствувал со Џексон. Пејачот се присетил дека Мајкл, кој инаку не јадел, станал од масата и исчезнел. Подоцна го нашле покрај синот на домаќинката која ја приредувала вечерата.

„Од некоја причина, не можеше воопшто да го поднесе друштвото на возрасните“, напиша Елтон Џон.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар