ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Европската ракометна федерација објави три голови реализирани во последните секунди од натпреварите…

ЕХФ ги потсети фановите на победничкиот погодок на Кирил Лазаров на Европското првенство кое се одржа годинава во Австрија, Норвешка и Шведска.

Капитенот на македонската репрезентација во последните секунди на мечот во Виена стрелаше за победа против Украина (26:25).

Тоа беше единствениот наш триумф на континенталниот собир, во групата „Б“ загубивме од Австрија и Чешка.

40-годишниот Лазаров моментно ги брани боите на францускиот Нант со кој следната сезона ќе игра во групите на Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Реал го освои „Камп Ноу“, сомнителен пенал и еврогол на Модриќ!

Поврзани вести

Мото ГП шампионот во карантин ужива со вистинска убавица, за неа изнајми и приватен авион (ФОТО)

Слободен печат

Јувентус го менува Дибала со ѕвезда на Ливерпул

Слободен печат

И Мекгрегор му честита на Хабиб

Слободен печат

„Кралот“ на октагонот, Нурмагомедов: Ова беше мојата последна борба!

Слободен печат

ВИДЕО: Ливерпул им се врати на победите во Премиер лигата!

Слободен печат

ВИДЕО: Тричковски ја продолжи голгетерската форма во Кипар

Слободен печат

Остави Коментар