Еден од платените убијци кои пукаа во црногорскиот мафијаш во Киев имал македонски пасош (ВИДЕО)

Еден од напаѓачите на Звицер имал фалсификуван македонски пасош

Во мафијашката пресметка на црногорското подземје во Киев, Украина, тешко е повреден Радоје Звицер, припадник на познатиот кавачки клан кој е број еден на Балканот.

Украинската полиција објави видео од апсењето на напаѓачите и ги соопшти нивните имиња.

Меѓу четворицата осомничени за обид за убиство на Радоје Звицер српски државјани се Петар Јовановиќ и Милан Бранковиќ, двајцата од Ниш.

Токму двајцата српски државјани од Ниш пукале во Звицер, а меѓу уапсените се и двајца Црногорци: Стефан (Мандиќ) Ѓукиќ (30) од Бар и Емил Тузовиќ од Подгорица.

Ѓукиќ и Тузовиќ наводно му припаѓаат на барскиот клан со кој раководи Алан Кожар, пишува црногорски „Вијести“, додавајќи дека тие се тесно поврзани со шкаљарскиот клан.

Прочитајте и...  Во две гостиварски општини денеска гласаат 229 граѓани

Ѓукиќ кај себе наводно имал фалсификуван пасош на Северна Македонија.

На Звицер вчера двајца мажи пукале во елитниот дел на Киев додека џогирал. Испукале седум куршуми, од кои пет го погодиле во градите и стомакот, поради што итно е опериран и неговата состојба и натаму е тешка.

 

Прочитај повеќе

Медицинска сестра од Чиле се грижи за болните од ковид-19: После смената свири на виолина низ ходниците (ВИДЕО)

Слободен печат

Судот ја одби кауцијата за поранешната девојка на педофилот Епстин

Слободен печат

Американска компанија кон крајот на месецов ќе тестира вакцина врз луѓе

Слободен печат

Во Дебар досега направени над 1.100 тестови, позитивни 153 лица

Слободен печат

Португалската полиција пребарува бунари: Се сомневаат дека педофилот Брукнер таму ја фрлил Медлин Мекен

Слободен печат

На грчка граница се продаваат лажирани потврди за туристи што сакаат да ја преминат границата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Медицинска сестра која го победи коронавирусот даруваше крвна плазма

Слободен печат

Во Албанија заштитна маска задолжителна во затворени простории

МИА Агенција

„Ја кријат вистината како за Чернобил“: Американци тврдат дека научници од Вухан пребегале на Запад и ги откриваат мрачните тајни за коронавирусот

Слободен печат

ДИК: Од категоријата болни и немоќни лица гласале 7861 гласачи (ВИДЕО)

Слободен печат

Куомо: Уште четири сојузни држави на карантинската листа на Њујорк

Слободен печат

По вториот ден од сослушувањето, Хашим Тачи без зборови излезе од судот во Хаг

Слободен печат