18 C
Скопје

Две лица загинаа во пожар во хотел во Москва

Четиринаесет лица, меѓу кои осум деца, се повредени во пожарот што избувна во раните утрински часови, соопштија властите.

Две лица загинаа, а четиринаесет се повредени во пожар во хотел во Москва, јави денеска агенцијата ДПА.

Четиринаесет лица, меѓу кои осум деца, се повредени во пожарот што избувна во раните утрински часови, соопштија властите.

Во моментот на пожарот, во зградата на југоистокот на руската престолнина имало околу триста луѓе. Причината за пожарот сè уште не е позната.

Државниот обвинител соопшти дека хотелот имал неисправен систем за аларм за пожар и дека е започната истрага за инцидентот.

Поврзани вести

Во Германија од денеска ослободување од мерките за вакцинираните

МИА Агенција

Бум на криптовалутите: Етериумот се доближува до 4.000 долари, биткоинот ја помина магичната граница

Слободен печат

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани девет пациенти

МИА Агенција

Италијанската крајбрежна стража пресретна четири брода со 500 мигранти

МИА Агенција

Груби: Ние направивме сè, редот е на ЕУ

МИА Агенција

Гир: Време е да се оди напред

Остави Коментар