16 C
Скопје

Tag : престолнина

Вести Свет

Две лица загинаа во пожар во хотел во Москва

МИА Агенција
Две лица загинаа, а четиринаесет се повредени во пожар во хотел во Москва, јави денеска агенцијата ДПА. Четиринаесет лица, меѓу кои осум деца, се повредени...
Вести Свет

Избрана локацијата за нова престолнина на Индонезија

Слободен печат
Индонезискиот претседател Џоко Видодо ја откри локацијата за новиот главен град, кој ќе го замени сегашниот главен град, прометната Џакарта. Новиот администрациски центар ќе биде...