6 C
Скопје

Доаѓа дводелен документарен филм за Џенет Џексон

Премиерата на документарниот филм за пејачката Џенет Џексон е најавена за почетокот на 2022 година. Документарецот ќе биде во два дела со наслов „Janet“.

Премиерата на филмот ќе се совпадне со 40-годишнината од објавувањето на нејзиниот истоимен албум.

Четиричасовниот филм во два дела ќе ги нурне гледачите низ животот и кариерата на Џексон, а исто така ќе содржи и досега невидени снимки и домашни видеа од легендарната ѕвезда.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Janet Jackson (@janetjackson)

Исто така беше објавено дека Џексон во филмот ќе зборува и за контроверзниот настап со Џастин Тимберлејк на полувремето на „Superbowl“ во 2004 година, кој неодамна повторно се најде во центарот на јавниот интерес по објавувањето на документарецот за Бритни Спирс, во кој Тимберлејк се претставува во сосема поинакво светло.

Прочитајте и...  Кои се 30-те луѓе што ќе присуствуваат на погребот на принцот Филип?
Profimedia
Profimedia

Како што пренесува „Си-Ен-Ен“, во филмот пејачката ќе зборува за смртта на нејзиниот брат Мајкл Џексон, врската со нејзиниот татко Џо Џексон, како и за нејзиниот личен живот и мајчинството.

Џексон се потпишува како извршен продуцент на проектот, заедно со Ренди Џексон, додека за режијата ќе биде задолжен Бен Ириш.

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар