ДКСК: Барањето за раскинување на договорите за закуп се однесува на двајцата поранешни претседатели – Слободен печат
ВестиМакедонија

ДКСК: Барањето за раскинување на договорите за закуп се однесува на двајцата поранешни претседатели

Сакаме да ве известиме дека на денешната 22. седница на Државната комисија за спречување на корупција беше одлучувано по предмет отворен по сопствена иницијатива во врска со правата и привилегиите кои ги уживаат поранешни претседатели на државата, стои во соопштението на комисијата.

Државната комисија за спречување на корупција на 22. седница денеска објави соопштение, во кое стои дека барањето за раскинување на договорите за закуп се однесувало на двајцата поранешни претседатели.

„Сакаме да ве известиме дека на денешната 22. седница на Државната комисија за спречување на корупција беше одлучувано по предмет отворен по сопствена иницијатива во врска со правата и привилегиите кои ги уживаат поранешни претседатели на државата. За потребите на јавноста сакаме да ве информираме и потенцираме дека денешните одлуки во врска со овој предмет се однесуваат на сите поранешни претседатели и барањето за раскинување на договорите за закуп се однесува на двајцата поранешни претседатели“, соопштуваат од ДКСК.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close