Џафери до Апасиев: Ќе прифатам дека сум Че Гевара, ако вие се согласите да бидете Фидел Кастро!

Талат Џафери му реплицираше на пратеникот Димитар Апасиев, на коментарот дека за него тој е Че Гевара.

– Ќе прифатам дека сум Че Гевара, ако вие се согласите да бидете Фидел Кастро – му рече Џафери.

Апасиев претходно кажа дека за него Џафери е Че Гевара, зошто како што рече, од герила дошол директно на власт. Тој потенцираше и дека нема да гласа за негов избор за претседател на Собранието.

Прочитајте и...  Џафери: Да го донесеме светот тука, а не да ни заминат младите во светот

Поврзани вести

Илјадници полицајци ќе го следат спроведувањето на мерките во Германија

Илинка Иљоска

Фаучи: Првата вакцина против коронавирус во САД ќе биде достапна во декември или јануари

Слободен печат

Задолжителни маски за децата од шест години меѓу рестриктивните мерки во Франција која од полноќ е во карантин

Илинка Иљоска

Косово побара помош од ЕУ за ослободување на заробеник осомничен за воени злосторства

Илинка Иљоска

Шахпаска: Продолжуваме да ја подигнуваме јавната свест за ракот на дојка

Слободен печат

Драма во Германија: Автомобил удри во група луѓе, 12-годишно момче загина

Слободен печат

Остави Коментар