Tag : че гевара

Вести Македонија

Џафери до Апасиев: Ќе прифатам дека сум Че Гевара, ако вие се согласите да бидете Фидел Кастро!

Слободен печат
Талат Џафери му реплицираше на пратеникот Димитар Апасиев, на коментарот дека за него тој е Че Гевара. – Ќе прифатам дека сум Че Гевара, ако...
Забава Магазин

Екстравагантните страсти на Че Гевара, имал манири на принц, носел беспрекорни униформи и „ролекс“ часовници, бил извонреден јавач, ја сакал Негрита…

Слободен печат
– Неговиот стил е стил на еден човек кој постојано изненадува. Почнувајќи од големите контрасти во однесувањето и изгледот, до материјалните работи кои ги поседувал,...
MacedonianAlbanianBulgarian