-4 C
Скопје

Tag : фидел кастро

Спорт Фудбал

Не сум комунист, туку Фиделист: Марадона почина на ист ден како и на политичарот на кој му се воодушевуваше

Слободен печат
Диего Армандо Марадона почина денеска на 25. ноември, истиот ден кога почина и неговиот голем пријател, кубанскиот лидер Фидел Кастро. ФОТО: Си замина еден од...
Вести Македонија

Џафери до Апасиев: Ќе прифатам дека сум Че Гевара, ако вие се согласите да бидете Фидел Кастро!

Слободен печат
Талат Џафери му реплицираше на пратеникот Димитар Апасиев, на коментарот дека за него тој е Че Гевара. – Ќе прифатам дека сум Че Гевара, ако...
Ви Препорачуваме Магазин Регион

ЛУКСУЗОТ на ТИТО го имал и ТРАМП, а во 1998 бил изнајмен и од македонскиот авиотранспорт! (ФОТО)

Слободен печат.
Боинг 727 е познат патнички тримоторен млазен авион со краток до среден долет, кој бил создаден во втората половина од ХХ век. Во ваков авион...
Вести Свет

ОВА МОРА ДА БОЛИ: Швеѓанец ја ставил раката во базен со КРОКОДИЛОТ на Кастро и набргу останал БЕЗ НЕА

Слободен печат
Крокодилот кој некогаш припаѓал на легендарниот кубански лидер Фидел Кастро гризнал еден Швеѓанец, на кој потоа му била ампутирана раката. Ларс Лидегрен (79) на една...